Na fali, czyli Summer University w Hiszpanii

Summer Universities to dwutygodniowe wyjazdy organizowane przez oddziały AEGEE w całej Europie. W tym roku odbyło się ich 64 i wzięło w nich udział około 2000 osób, w tym oczywiście członkowie AEGEE-Warszawa! Zwykle w wyjeździe uczestniczy około 30 uczestników z różnych krajów, którzy razem podróżują, bawią się i uczą nowych rzeczy – każdy Summer University ma swój temat przewodni: może to być nauka języka, poznawanie lokalnej kultury, zdobywanie umiejętności liderskich, żeglowanie czy wiele innych.

Wybór jest ogromny! Możecie nawet pojechać koleją transsyberyjską aż do Bajkału, nauczyć się surfować na Wyspach Kanaryjskich czy pochodzić po górach w Gruzji.

Marianna odwiedziła Summer University „SUnvivors: Let the games begin” organizowany przez AEGEE-A Coruña i AEGEE-León. Przeczytajcie jej relację!

 

 

Dlaczego zdecydowałaś się pojechać na Summer Univeristy?

Jednym z moich marzeń zawsze było odwiedzenie Hiszpanii, bliższe poznanie jej kultury oraz mieszkańców. Chciałam również poszerzyć swoje horyzonty poprzez poznanie ludzi z całej Europy.

 

Jaki był motyw przewodni Twojego Summer University?

Motywem przewodnim mojego wyjazdu był sport. Przez dwa tygodnie poznawaliśmy różne gry, w które Hiszpanie grają w czasie wolnym ?. Organizatorzy dołożyli ogromnych starań byśmy spróbowali wszelkiego rodzaju aktywności takich jak: jazda konna, surfing czy Furor Amarillo (coś w rodzaju centrum zabaw dla trochę starszych :P ).

Oprócz tego odbyły się warsztaty z Civic Education, dzięki którym mogliśmy się dowiedzieć o tym jak działa społeczeństwo demokratyczne oraz do czego może doprowadzić brak wiedzy na temat polityków. Dzięki szkoleniom z Youth Mobility dowiedzieliśmy się w jaki sposób możliwe jest tanie podróżowanie oraz jakie aplikacje mogą okazać się pomocne.

 

 

Co najmilej wspominasz z wyjazdu?

Najlepszym wspomnieniem z wyjazdu niewątpliwie jest surfing. Nigdy wcześniej nie miałam okazji tego spróbować, a dzięki projektowi Summer University stało się to możliwe i na pewno będę ten sport kontynuować.

Kolejnym świetnym wspomnieniem jest City Game zorganizowana w Leonie, dzięki której mieliśmy możliwość odkrycia miasta na własną rękę. Po drodze musieliśmy wykonywać różne śmieszne zadania, które bardzo zintegrowały uczestników.

 

Jakie miejsca odwiedziliście podczas podróży?

Zwiedziliśmy A-Corunie (miasteczko położone na północy Hiszpanii), Santiago De Compostela, Vilablino oraz León.

 

Czym Summer Univeristy różni się od „zwykłych” wakacji?

Summer University dał mi możliwość poznania dużego grona niesamowitych ludzi z całej Europy, którzy – jestem pewna, że zostaną moimi przyjaciółmi na całe życie. Dzięki temu projektowi miałam również możliwość poznania Hiszpanii od innej strony, tej nieco mniej „turystycznej” ?