Kim jesteśmy?

Działamy od 1991 roku jako Europejskie Forum Studentów AEGEE-Warszawa. Na swoim koncie mamy organizację projektów o różnorodnej tematyce, o zasięgu lokalnym, jak i europejskim, m.in. szkolenia, konferencje, wymiany, czy akcje charytatywne. Zrzeszamy studentów i absolwentów WSZYSTKICH warszawskich uczelni i szkół wyższych – niezależnie od kierunku studiów i profilu. Umożliwiając im realizację własnych pomysłów i organizację własnego projektu. Masz pomysł? Podziel się nim z nami!

Jako lokalny odział AEGEE-Europe należymy do społeczności, która liczy obecnie około 13 000 członków, działających w ponad 165 miastach uniwersyteckich, w 40 krajach.

Dołącz do nas! Rekrutacje do naszej organizacji prowadzimy dwa razy do roku. Pierwsza z nich odbywa się na początku października, a kolejna wiosną - zwykle jest to początek marca. Obserwuj nasz profil na Facebooku i Instagramie, aby być na bieżąco!

Całe piękno polega na tym, że AEGEE będzie dla Ciebie tym, czym Ty je uczynisz. Nie ważne jak mały, duży, trywialny, czy poważny pomysł bym zaproponowała - zawsze znajdowali się chętni do realizacji. Dlatego AEGEE, jako organizacja interdyscyplinarna jest tak wyjątkową platformą, bo daje nam przestrzeń do znalezienia swojej niszy i spróbowania wielu rzeczy. Zrobisz tyle, na ile się odważysz!
Asia PankowskaCzłonek Zarządu AEGEE-Europe, była Prezydent AEGEE-Warszawa

Każdy student posiada ogromny potencjał, który powinien wykorzystać. Działamy, aby mu to umożliwić!

Aktywne obywatelstwo
Swoimi działaniami staramy się nakierować uwagę ludzi na ich otoczenie, sprawić by nasze projekty miały wartość dla wspólnoty, którą też tworzymy.
Rozwój
Ten zawodowy i osobisty. Dzięki swojemu zaangażowaniu masz szansę zdobyć praktyczne doświadczenie cenione na rynku pracy.
Samodzielność
To ile zrobisz jako członek AEGEE-Warszawa zależy tylko od Ciebie. Zacznij działać, a w naszych strukturach znajdziesz swój zespół i wsparcie merytoryczne.
Kreowanie liderów
Dokładnie liderów swojego pokolenia, rocznika. Ludzi ambitnych i z pomysłem na siebie.
Realizacja pomysłów
U nas nie ma granic, każdy pomysł to krok ku projektowi i wartości, jaką niesie działanie.
Dobra atmosfera
Bo przede wszystkim jesteśmy grupą przyjaciół.
Zdobyłam to, czego oczekiwałam - doświadczenie i wiedzę praktyczną, ale również to, czego nie spodziewałam się zyskać, a co sprawiło, że zostałam w organizacji do dzisiaj – fantastycznych przyjaciół na dobre i na złe oraz cudowne wspomnienia do końca życia!
Kamila Paluchbyła Członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich

Możliwości

Możesz brać udział we wszystkich działaniach AEGEE-Warszawa, innych anten AEGEE zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Co to oznacza? Konferencje, warsztaty, szkolenia i eventy skierowane do młodych ludzi. Część z nich to wydarzenia jedynie dla Aeżaków, a część jest otwarta dla wszystkich, ponieważ wszelka działalność AEGEE opiera się na koncepcji „studenci dla studentów”. Oprócz tego możesz rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać doświadczenie w funkcjonujących w AEGEE-Warszawa grupach roboczych, zajmujących się działaniami z zakresu Public Relations, Fundraising i Human Resources, oraz w grupach projektowych poświęconych aktualnym wydarzeniom w AEGEE-Warszawa.

Grupy robocze

Fundraising

Fundraising to jedna z najbardziej rozwijających dziedzin w naszej organizacji. Dzięki niej mamy kontakt ze światem biznesu i zdobywamy umiejętność nawiązywania relacji biznesowych. Uczymy się nie tylko przełamywać stres, czy otwierać się na ludzi, ale także wykorzystywać techniki skutecznej sprzedaży. FR to wyzwanie, doświadczenie i zdobywanie znajomości, które na pewno przydadzą się w przyszłości.

Human Resources

Grupa Robocza HR powstała z myślą zarówno o obecnych, jak i przyszłych członkach AEGEE-Warszawa. Jeżeli fascynujesz się psychologią, lubisz pracę z ludźmi, chcesz miło spędzić czas, nieobca jest Ci tematyka coachingu, masz głowę pełną pomysłów, nie boisz się wyzwań i chcesz mieć istotny wkład w rozwoju organizacji i jej członków, w tej grupie będziesz miał szansę aktywnie wspierać swoje zainteresowania i rozwijać praktyczne kompetencje.

Public Relations

Organizacja to nie samotna wyspa, potrzeba nam ludzi, ich uwagi, zainteresowania i dobrej opinii. Grupa PR dba o to, by odpowiednie wieści o AEGEE-Warszawa, dotarły do odpowiednich osób. W klimacie zgranej ekipy, niejednej burzy mózgów i pozytywnej energii tworzymy wizerunek naszej organizacji.

Podróżowanie

Summer University

To najstarszy, cykliczny projekt Europejskiego Forum Studentów AEGEE. Realizowany jest każdego roku przez ponad 150 lokali z całej Europy. Letnie Uniwersytety to doskonała okazja do odwiedzenia nieznanych dotychczas miejsc, poznania odrębnych kultur, podszkolenia języków obcych i nawiązania międzynarodowych znajomości. 

AGORA 

Dwa razy do roku przedstawiciele wszystkich oddziałów lokalnych zbierają się w jednym z miast naszego kontynentu na walnym zebraniu zwanym Agorą. W Agorze uczestniczy ok. 1000 młodych ludzi z wszystkich krajów Europy, od Valetty na Malcie po Moskwę w Rosji, od Madrytu w Hiszpanii po Izmir w Turcji.

Gdyby nie AEGEE, moja kariera wyglądałaby zupełnie inaczej, biorąc pod uwagę, że moim początkowym kierunkiem studiów była... filozofia. To właśnie działanie przy międzynarodowych projektach AEGEE nakierowało mnie na odpowiednie tory, ale też dało mnóstwo pewności siebie. Właśnie - pewność siebie! AEGEE z każdej szarej, przestraszonej myszki, w naturalny sposób czyni zupełnie inną, przebojową i otwartą osobę. To chyba największa siła tej organizacji - sprawia, że ludzie są nieco lepszą wersją samego siebie...
Kuba JugoCEO agencji PR JJ Communications, były członek AEGEE

Jaki będzie Twój powód?

Każdy z nas ma inne powody do bycia członkiem AEGEE. Jedni są zaciekawieni, inni wiedzą czego chcą. Wiele z nas szuka nowych znajomości i sposobu na udany Eurotrip. Jeszcze inni są dumni z rozwoju osobistego, czy nowej pozycji w CV. Bez względu na to, po co tu przychodzimy, zaangażowanie w AEGEE daje nam możliwości do realizacji tych celów.

  • Zdobędziesz i rozwiniesz umiejętności, praktycznej wiedzy i doświadczeń, które przydadzą Ci się w przyszłości – zarówno w życiu prywatnym, jak i w karierze zawodowej.
  • Weźmiesz udział w międzynarodowych konferencjach i wyjazdach.
  • Zrealizujesz własne projekty na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym, czy europejskim.