Co daje działanie w AEGEE?

Zastanawiasz się, co tak właściwie daje działanie w AEGEE? Nie sposób wymienić jednej rzeczy, bo Aeżowe życie to wiele połączonych ze sobą elementów.

Dzięki Europejskiemu Forum Studentów AEGEE moje życie stało się pełne niecodziennych przygód, wyjątkowych miejsc, magicznych chwil, inspiracji do działania, okazji do wpływania na otaczającą rzeczywistość, zdobywania nowych umiejętności, a przede wszystkim LUDZI, dzięki którym poczułam, że EUROPA jest moim domem. AEGEE to dla mnie:

 

#MORZEMOŻLIWOŚCI

Dołączyłam do AEGEE, bo chciałam poznać nowe osoby z Polski i z zagranicy oraz pojechać w ciekawe miejsca. AEGEE dało mi to czego oczekiwałam i dorzuciło o wiele, wiele więcej. To tutaj po raz pierwszy koordynowałam projekt, zarządzałam zespołem, zajmowałam się promocją wydarzeń i szukaniem partnerów, prowadziłam swoje pierwsze szkolenie, przemawiałam przed kilkuset osobami, współorganizowałam event dla 1000 uczestników, a obecnie jako prezydent stowarzyszenia wraz z całym wyjątkowym zarządem odpowiadam za działanie organizacji pozarządowej.

 

 

#ODKRYCIA

Działając w organizacji dowiedziałam się zarówno wielu nowych rzeczy o sobie, jak i otaczającym mnie świecie. Zrozumiałam czym chcę zajmować się w moim życiu zawodowym. Jednocześnie poprzez kontakt z setkami osób z całej Europy dowiedziałam się więcej o historii, zwyczajach, kulturze, obecnej sytuacji poszczególnych krajów i ich mieszkańców, niż miałam okazję przeczytać w podręcznikach lub dowiedzieć się z mediów.

 

#PRZYGODY

Jazda autostopem po raz pierwszy w życiu, przegapienie samolotu i reorganizowanie podróży w chwili pierwotnego odlotu, szukanie najtańszej opcji dotarcia na miejsce i ostatecznie spanie na lotnisku, innym razem znalezienie noclegu last minute dzięki Aeżakom, przemierzanie nowych miejsc od Gijón w Hiszpanii, przez Catanię we Włoszech, Aachen w Niemczech, Thessaloniki w Grecji. Gubienie siebie, drogi, znajomych po to by odnaleźć się w jeszcze ciekawszym miejscu i przeżyć kolejną przygodę. Nie, nie jest to film akcji to tylko garść historii, które przeżyłam w Aeżowym gronie.

 

 

#UMIEJĘTNOŚCI

AEGEE to piaskownica, w której dostajesz foremki (szkolenia, narzędzia), możesz tworzyć, czasami niszczyć, budować coś na nowo, by ostatecznie osiągnąć zamierzony, a często lepszy od oczekiwanego rezultat. Czasami na Twojej drodze stają wyzwania z pozoru nie do pokonania, a które z perspektywy czasu okazują się nieistotne. Ja od osoby ciężko ogarniającej własną rzeczywistość stałam się osobą, która jest w stanie zorganizować pracę całego zespołu, od osoby obawiającej się przemawiać publicznie przed małą grupą, osobą, która jest gotowa przemawiać na scenie.

 

#PRZYJAŹNIE

To ludzie łączą i spinają całość, bez nich organizacja by nie istniała, a jednocześnie istnieje dla nich, bo działając dla innych rozwijamy i lepiej poznajemy siebie. Ludzie to też źródło nieustannych inspiracji, motywacji, śmiechu, a często i łez, ale tylko tych wynikających ze wzruszenia.

 

To od Ciebie zależy czym stanie się dla Ciebie AEGEE! Wykorzystaj czas studiów w pełni nie ograniczając się tylko do nauki. Odkrywaj, działaj, rozwijaj się w jednej z największych organizacji studenckich w Europie. Przyjmujesz wyzwanie? ;)